בדגלים מונפים: מצדיעים לפקד ארנון זמורה

לאחר המבצע הצבאי הנועז ברצועת עזה, שבו חולצו ארבעה חטופים ישראלים בידי כוח מיוחד של צה"ל ובו מסר את נפשו פקד ארנון זמורה ז"ל מיחידת הימ"מ. ארנון, מובא למנוחות בחלקה המשטרתית בבית העלמין הצבאי בהר-הרצל.

אימו של פקד ארנון, רותי זמורה, ספדה: "הסרט האהוב עליך בילדותך היה רובין הוד. בכיתה ב' התחפשת לצנחן. הערצת את יוני נתניהו על מבצע אנטבה. ילד שלי, מלא שמחת חיים עם עיניים טובות וצחוק מתגלגל שנשאר בליבי. ילד בעל דמיון, יצירתי שיודע שגם אם הדרך קשה, השמיים הם הגבול. ילד אהוב שלי, אני כל כך שמחה שהספקתי להגיד לך ביום שישי האחרון: ארנון, שמור על עצמך ועל חבריך. אני אוהבת אותך. אתה ענית לי: אימא גם אני אוהב אותך. ידעתי שזו רולטה רוסית. הקרבת את חייך למען המדינה. גיבור של אימא, גיבור של מדינה שלמה – נוח על משכבך בשלום"

אלמנתו של ארנון, מיכל זמורה, ספדה: "אהוב ליבי, כשהתאמנתם למשימה החשובה הזו שאלתי אותך שוב ושוב – אתה רגוע? ענית לי שכן. ובכל זאת הנה אנחנו כאן. ביקשתי לדבר אחרונה כי המפקדים דיברו על כמה אתה גיבור ועל מגשי כסף. הם צודקים, אפילו רצית לקעקע על הגוף שלך את המשפט אנחנו מגש הכסף. עכשיו כולם יודעים על הגבורה שלך. יותר מהכול, היית איש מתוק, מלא צחוק, רגישות וחמלה. היית האיש שלי ב-12 השנים האחרונות. ב-8 השנים האחרונות היית גם אבא מושלם. הדברים האלה חשוב שייאמרו אחרונים, אחרי סיפורי הגבורה. שזה מה שיהדהד ממך".

מפקד הימ"מ ספד לו: "אתמול לאחר היערכות ממושכת פעלה הימ"מ להשבת חטופים. המבצע הצליח – הבאנו שמחה ונחת לעם ישראל. המחיר ששילמה הימ"מ כבד מנשוא. נערכנו רבות, התאמנו ללא הפסקה וידענו שהמבצע בסיכון גבוה. ארנון הוא לוחם אמיץ העשוי ללא חת, שפעל במקצועיות, חתר למגע ומתוך שליחות מאין כמוה".

"ארנון תמיד היה ראשון וגם במבצע ההרואי שהוביל הוא פעל באומץ לב והיווה דוגמה ללוחמיו", הוסיף. "פעולותיו הביאו אור לעם ישראל ולצערנו הוא שילם על כך בחייו. במקום להיות חלק מהשמחה הלאומית, אנו מתכנסים באבלנו העצום. ב-7 באוקטובר הוא הוביל את לוחמיו בקרב ביד מרדכי ומנע את התקדמות המחבלים צפונה. משם המשיך למוצב נחל עוז ושחרר לוחמות שהיו נצורות בבסיס. הוא נלחם במחבלים רבים אבל נותר עם תחושה שהיה צריך לעשות יותר. הוא כאב את כאבם של אלו שנרצחו באכזריות מבלי שהספיקו להגיע אליהם בזמן".

אבירם מאיר, דודו של אלמוג מאיר ג'אן, ספד בדמעות לפקד ארנון זמורה ז"ל: "אלמוג היה חטוף בעזה 8 חודשים. אתמול במבצע הרואי שעוד רבות ידובר בו הוא חולץ עם נועה ארגמני, שלומי זיו ואנדרי קוזלוב. הבאתם שמחה למשפחות, הבאתם שמחה עצומה לעם ישראל. אין מילים להודות לימ"מ, לצה"ל, לשב"כ, למשטרה, למתכננים ובעיקר למבצעים. אני מבקש לפנות למשפחת זמורה ולהגיד לכם: דם ילדיכם, מהול בדמנו. זאת ברית לא ניתנת לניתוק. אני מודה לכם מעומק הלב. תודה, שלא תדעו עוד צער".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן