ארה"ב מבהירה לחיזבאללה: "וושינגטון תעזור לישראל להגן על עצמה"

ברקע הדיווחים על ההערכות האמריקניות שישראל נערכת להנחית מכה נרחבת על חיזבאללה בשבועות הקרובים, מארה"ב נשלח מסר מאיים לארגון הטרור השיעי הכולל את האפשרות למעורבות צבאית ישירה מצידה

שרביט קסמים | קרדיט: הסוכנות להגנה מפני טילים של ארצות הברית

ברקע הדיווחים על היערכות ישראל ל"מתקפת בזק" והחששות בלבנון על תקיפת מאגר הנשק העצום של חיזבאללה שנחשף קיומו בנמל התעופה בבירות, גורמים אמריקנים הוציאו אמש (שני) התרעה חסרת תקדים לארגון הטרור חיזבאללה: "אל תניחו שוושינגטון תוכל למנוע מישראל לתקוף אתכם" – כך לפי דיווח בעיתון "פוליטיקו".

גורם נוסף שלפי הדיווח "מעורה בפרטים" מסר כי האיום האמריקני נועד למנוע מחיזבאללה לפעול כדי להסלים את המצב עם ישראל.

הגורמים אמרו לפוליטיקו שארגון הטרור השיעי "צריך להבין שוושינגטון תעזור לישראל להגן על עצמה אם הוא יסלים את המצב". כמו כן הבהירו הגורמים כי ארגון חיזבאללה לא יכול לסמוך על ארה"ב שהיא תבלום את ישראל מיציאה להתקפה משמעותית בלבנון.

עוד הוסיפו כי ממשל ביידן יסייע לישראל להגן על עצמה בכל תרחיש מלחמתי מול חיזבאללה, ובכל צורך שיעלה, החל מחידוש מלאי הטילים של מערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל" ועד לסיוע באיסוף מודיעין. אם המצב יידרש, ארה"ב עשויה אפילו להעניק לישראל "תמיכה צבאית ישירה יותר", כך לפי הגורמים שהשאירו את הפרטים מעורפלים.

האמירה הברורה מגיעה על רקע ניסיונות אמריקאיים להציע אלטרנטיבה מדינית, כמו זה שהוצע בביקורו של עמוס הוכשטיין, שליחו הנשיאותי של ביידן למזרח התיכון, אך מתוך הבנה שפני מצב הדברים להסלמה. גורם במשרד ההגנה האמריקני גיבה את ישראל ואמר כי: "ישראל צריכה לעשות מה שהיא צריכה לעשות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן