באצילות נפש: "אל תסכנו חיילים כדי לחלץ את הגופה של אבא"

"אין בי כעס על הצבא, החמאס אשם בהכל. אל תסכנו חיילים כדי להציל את גופתו". ראיון מפעים עם בנו של יורם מצגר ז"ל, שנהרג עם חבריו בשבי החמאס

יורם מצגר ז"ל. צילום באדיבות המשפחה.

אמש (שני) דיווח דובר צה"ל כי על בסיס מידע מודיעיני מאומת שאושר על ידי ועדת מומחים מטעם משרד הרבנות והרבנות, ניתן לאמת כי החטופים נדב פופלוול (51), חיים פרי (80), יורם מצגר (80) ועמירם קופר (84), מתו בשבי החמאס.

הארבעה הוחזקו יחד ונהרגו ונהרגו בח'אן יונס, ככל הנראה בזמן השהות של צה"ל באיזור. לא ברורות עדיין נסיבות מותם, אולם בחודש דצמבר פרסם החמאס סרטון בהם נראו פרי, מצגר וקופר, כולם בגילאי ה-80 כאשר הם בחיים.

רני מצגר, בנו של יורם ז"ל, הבהיר הבוקר (שלישי) בראיון לחדשות הבוקר של ערוץ 12, כי אין בו כעס על צה"ל וכי הוא אינו מוכן שהם יסכנו את עצמם כדי לחלץ את גופת אביו: "שואלים אותי אם אני כועס, אם הצבא בטעות פגע בהם. נסיבות המוות בוודאי מעניינות אותנו, חשוב לנו לדעת מה היה עם אבא, עד לרגע האחרון. נרצה שהצבא יחזיר את גופתו, אבל אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן שבשביל הגופה של אבא יסכנו חיילים או כל מישהו אחר. אנחנו מבינים שיכול להיות שייקח זמן עד שנבין מה קרה עם אבא. לי אין שום כעס על הצבא, זה לא כל כך רלוונטי או חשוב לי אם זה קרה בנסיבות כאלה ואחרות"

מצגר הדגיש: "חמאס חטף את אבא שלי מהבית, רצח אותו, מחזיק את גופתו. אין שום צד ישראלי בסיפור הזה".

"לא מסכנים חיי אדם בשביל גופה", חידד בנו של החטוף שנהרג, "גם אם בסופו של דבר לא יהיה לנו קבר לעלות אליו. אנחנו מבינים את ההשלכות של זה, אבל לא מוכנים לסכן, גם לא בפציעה, אף חיים או מצב בריאותי של אדם אחר. אמרנו למקבלי ההחלטות את הדבר הזה, אנחנו מצפים שהם יעמדו מאחורי זה. אנחנו מבינים שיש משפחות אחרות שאולי ירצו דברים אחרים. אם חס וחלילה יסתייע אנחנו מאוד נשמח, חשוב לנו שהוא יחזור בסופו של דבר לארץ, אבל תחת המגבלה של חייהם ובריאותם של האנשים שאמורים לעשות את המשימה הזאת".

לסיכום ביקש מצגר מהישראלים: "תחזרו להיות יהודים, תחזרו להיות עם ישראל. תחזרו לתמוך באנשים הכואבים האלה, בקהילות השלמות שנחרבו, במשפחות החטופים. תפסיקו לקלל אותנו ברחובות, זה לא מקובל, זה לא יאה. זה לא קשור אם אנחנו שמאלניים או ימניים. אנחנו משפחות כואבות, מרוסקות, ממוטטות, שצועקות צעקה אמיתית מתוך הלב. הצעקות שצועקים לנו ברחוב מביישות את כל מי שקורא לעצמו יהודי או ישראלי. תפסיקו עם זה. מי שעושה את זה, צריך להוקיע אותו. אל תעמדו מנגד. נערות צעירות נאנסות בשבי, חיילים עוברים עינויי גוף, מבוגרים סובלים סבל בל יתואר בגיהינום. אסור לנו להפקיר אותם. אם הם לא יחזרו כולם, עד האחרון שבהם, מדינת ישראל תתבייש לנצח. צאו לרחובות, תדרשו מהממשלה להשלים את המשימה הזו. ראש הממשלה צריך אתכם מאחוריו. הוא תחת איומים של שרים מממשלתו. צריך גיבוי שלכם, להגיד לראש הממשלה: אדוני היקר, זו משימת חייך. תחזיר את החטופים הביתה מיד, לא לחכות עוד יום אחד אפילו".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן