אנדרטה לזכר הגיבור ענר שפירא ז"ל הוצבה בפארק בדרום צרפת

ענר שפירא ז"ל, הציל במותו רבים ולימד את כולנו שיעור היסטורי בגבורה ומנהיגות

באדיבות המשפחה

לזכר הגיבור מהמיגונית: פסל של ענר שפירא הוצב ב'שדרות אוקראינה החופשית' בעיירה בזייה (Beziers) שבדרום צרפת לחופי הים התיכון, סמוך לכיכר המרכזית הנושאת את שם יום הבסטיליה. הפסל הוצב בעיצומו של טקס מרגש בנוכחות הוריו של ענר – שירה ומשה שפירא, נכבדים מקומיים ונציגים מהשגרירות הישראלית בצרפת.

כזכור, ב-7 באוקטובר, ענר שפירא בילה בפסטיבל ה'נובה' ברעים. כשהתחיל הטבח הנורא, ענר מצא את עצמו מוביל בגבורה קרב הגנה נגד המחבלים. על פי עדויות הניצולים, שפירא היה האחרון שנכנס אל המיגונית. מיד עם כניסתו הרגיע את הצעירים שהסתתרו בה, ניסה ליצור קשר עם יחידתו ולהזמין חילוץ. לאחר זמן מה הבחין כי קולות הירי הולכים ומתקרבים אל המיגונית. שפירא הצטייד בשבר של בקבוק וניצב בפתח המיגונית על מנת לקדם מתקפה. הוא הודיע כי "אם אני לא מצליח או נפגע, שמישהו אחריי ינסה לעשות אותו דבר".

הנצחה חיה: פסל זה מהווה תזכורת נגעת ללב לגיבורתו של ענר שפירא, ומהווה השראה לכולנו. ערכים כמו אומץ לב, נכונות להקרבה וחברות, שהפגין ענר בחייו הקצרים, ימשיכו לחיות איתנו לנצח.

בחירת מיקום הפסל אינה מקרית. שדרות "אוקראינה החופשית" נקראת כך כהבעת תמיכה במאבק האוקראיני. ופסלו של ענר מוצב לצד פסל לזכרה של מהסה אמיני, צעירה איראנית שהוכתה למוות על ידי משטרת הצניעות של משמרות המהפכה. בכך, נוצר קשר סמלי בין המאבקים לחופש ברחבי העולם, וההקרבה של ענר מקבלת משמעות רחבה יותר וכלל עולמית.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן