אל הבקו"ם אני בא: גלנט אישר הוצאת צו ראשון למתגייסים חרדים כבר בחודש הקרוב

גלנט לאחר התייעצות עם הרמטכ"ל: "מדובר בצורך מבצעי ובסוגיה חברתית מורכבת. פועלים כדי להגיע לשירות משמעותי של בני המגזר החרדי, תוך שמירה על אורח חייהם, וכדי להביא למספר הולך וגדל של מתגייסים"

קרדיט: דובר צה"ל

לאחר שקיים שר הביטחון יואב גלנט הבוקר (שלישי) דיון בעניין היערכות מערכת הביטחון לגיוס חרדים לצה"ל, אישר את המלצת הצבא להוציא צווים לתהליכי מיון והערכה (צו ראשון) למגזר החרדי כבר בחודש הקרוב.

הדיון נערך בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי, הלוי, סגן הרמטכ"ל אלוף אמיר ברעם, אלוף (במיל') אליעזר שקדי, ראש אכ"א אלוף יניב עשור והפצ"רית אלוף יפעת תומר-ירושלמי.

בינתיים, יתחיל צה"ל לעבוד ולהעלות קמפיין הסברה ייעודי למגזר החרדי, המנגיש את מסלולי השירות שעברו התאמה לחרדים בצה"ל, לאור המלצות "ועדת שקדי".

דוברות הלשכה של גלנט מסרה כי "שר הביטחון והרמטכ"ל סיכמו בדיון כי מדובר בצורך מבצעי ובסוגיה חברתית מורכבת. יש לפעול לפי עיקרון 'גיוס בהצלחה' על מנת להגיע לשירות משמעותי של בני המגזר החרדי, תוך שמירה על אורח חייהם, וכדי להביא למספר הולך וגדל של מתגייסים בתהליך סדור".

ההחלטה מגיעה שבועיים לאחר שההרכב המורחב של תשעת שופטי בג"ץ הכריעו פה אחד כי המדינה אינה יכולה לאפשר את מתן הפטור מצה"ל לתלמידי הישיבות, וכי לא ניתן להמשיך להעביר כספי תמיכות לישיבות וכוללים שלא קיבלו פטור או ששירותם הצבאי נדחה.

החלטת בית המשפט העליון הסתמכה על כך "הקושי שבעמדת הממשלה מתחדד נוכח המלחמה המתמשכת נגד ארגוני טרור ברצועת עזה ובחזית הצפונית, בתקופה של למעלה מ-8 חודשים", כך נכתב בפסק הדין, "הודגש כי העמדה העדכנית של מערכת הביטחון היא כי קיים צורך קונקרטי ודחוף בכוח אדם נוסף. בית המשפט העליון הבהיר כי בעיצומה של מלחמה קשה, מעמסת אי-השוויון בנטל חריפה מתמיד – ומחייבת קידום פתרון בר קיימה לסוגיה זו".

בסיס הכשרה נפרד, כשרות מתאימה ואפילו הקמת ישיבה: צה"ל נערך לגיוס חרדים

בינתיים, בצה"ל כבר החלו לעבוד על תשתית ראויה למיון, קליטה ושירות עבור החיילים בני המגזר החרדי, שיתאים לאורח חייהם, זאת על מנת לאפשר את ההשתתפות בנטל והתגייסות לשירות משמעותי למען המדינה, תוך שמירה על הצביון המיוחד של החברה החרדית.

העיתונאי גלעד שלמור על החרדים: "זה בהחלט יכול לעורר השראה"

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן