אלפי פתקים ממתחם הנובה הוטמנו בכותל: "העם שלנו יודע לקום מהמקומות הקשים ביותר"

בטקס מרגש שהתקיים עם משפחות נרצחי הנובה במלוא 7 חודשים לטבח, הוטמנו כ-15,000 פתקים בין אבני הכותל. רב הכותל: "אבני הכותל ראו את חורבנו של עם ישראל, אותן האבנים, ראו גם בניין וגאולה".

צילום: הקרן למורשת הכותל

שבעה חודשים חלפו מאז מתקפת הפתע של החמאס והטבח האכזרי שלהם בתושבי הדרום ובחוגגי הנובה, אך זיכרם של הנרצחים חי וקיים. היום (שלישי) התקיים ברחבת הכותל המערבי טקס מרגש בו התייחדו משפחות נרצחי הנובה עם זיכרון יקיריהם.

במהלך הטקס, אמרו המשפחות פרקי תהילים ותפילת 'אחינו כל בית ישראל' למען חיזוק צה"ל וכוחות הביטחון במאבקם נגד הטרור, ולהחזרת החטופים. רגע מרגש במיוחד היה כאשר נציגי המשפחות ניגשו למתקן הנרות המיוחד הממוקם ברחבת הכותל מאז השבעה באוקטובר והדליקו נרות נשמה לזכרם של יקיריהם.

במהלך חצי השנה האחרונה, 'הקרן למורשת הכותל המערבי' הקימה דוכנים ייעודיים לאיסוף פתקי תפילה בכל רחבי הארץ. הדוכנים הוצבו בקניונים מרכזיים, שטחי כינוס של חיילים, מחלקות שיקום בבתי חולים, ומתחם 'הנובה' עצמו.

היענות הציבור לדוכנים הייתה מפעימה. מספר עצום של מעל 15,000 פתקים שנכתבו כדי להטמינם בכותל נאספו מהדוכנים. מתוכם, כשליש מהפתקים נאספו ממתחם הנובה, לאחר שנכתבו על ידי מכרים ובני משפחותיהם של החטופים, וכן על ידי ישראלים ותיירים שהגיעו לביקור הזדהות במקום והתייחדות לזכרם של הנרצחים.

הפתקים שנאספו הוטמנו על ידי רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', בין אבני הכותל. הרב נשא תפילה לחזרתם המהירה של כל החטופים והחטופות, לשלום החיילים וכוחות הביטחון הנלחמים בחזיתות השונות, לרפואת הפצועים ובכלל לשלום עם ישראל.

דברי הרב רבינוביץ' לנוכחים: "תסתכלו על האבנים שמעלינו. אבני הכותל, האבנים העתיקות האלה ראו לפני 2000 שנה את חורבנו של עם ישראל, אותן האבנים ראו גם בניין וגאולה. הן ראו את בני הבונים של הגולים חוזרים לארץ ישראל. הן ראו את ירושלים נבנית מחדש. האבנים האלה יכולות לספר לכם שאפשר לקום מהאבל, אפשר ליצור חיים מתוך האובדן. העם שלנו יודע לקום מהמקומות הקשים ביותר. בבניין ירושלים תנוחמו".

הטקס המרגש היה ביטוי עמוק לחיבור ולתקווה של משפחות הנרצחים ושל העם כולו, שמביע את תנחומיו ושולח להם כוח וחוסן.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן