אי אפשר להכחיש: מחבלי חמאס מודים במעשיהם

בשעה שבעולם יש המטילים ספק בראיות על הזוועות שביצע החמאס בשבעה באוקטובר, דיווח של הדיילי מייל הבריטי חושף הודאה של אב ובנו, מחבלי חמאס שמתארים את מעשיהם האכזריים.

מחבלי הנוח'בה מובאים למתקן הכליאה. צילום: דוברות השב"ס

רשת החדשות הבריטית "הדיילי מייל" חשפה היום (חמישי) תמלול מתוך החקירות של כמאל חוסיין אחמד ראדי (47) ובנו עבדאללה (18), שהודו כי במהלך המתקפה על ישובי הדרום בשבעה באוקטובר, אנסו נשים ולאחר מכן רצחו אותן. כמו כן הם הודו בחטיפה ורצח של נוספים. בכתבה ישנן עדויות קשות לקריאה.

לפי הדיילי מייל, שלא פרסם את תיעוד החקירות, דווח כי מחבל החמאס ראדי, אב לשבעה ילדים, נתפס על ידי כוחות צה"ל ברצועת עזה במרץ האחרון. ראדי ובנו עבדאללה חדרו לקיבוץ ניר עוז בשבעה באוקטובר, ולדבריו "בכל בית שבו מצאנו מישהו – רצחנו או חטפנו אותו".

בין היתר הודה כי "בבית הראשון מצאתי אישה ובעלה. ירינו בהם והרגנו אותם". לאחר מכן תיאר כיצד אנס אישה: "היא צרחה, בכתה, אבל עשיתי מה שעשיתי. אנסתי אותה. היא לבשה מכנסי ג'ינס קצרים, איימתי עליה עם האקדח שתוריד את הבגדים שלה. אני לא יודע מה קרה לה אחר כך – הייתי שם רבע שעה והלכתי".

אלא שבניגוד לטענותיו של ראדי בן ה-47, בנו הודה שהסיפור הסתיים אחרת. "הוא אנס אותה, אחר כך אני, ואז בן דוד שלי – ואז עזבנו. אבל אבא שלי הרג את האישה אחרי שסיימנו לאנוס אותה".

עבדאללה הוסיף עוד כי לפני אותה אישה, "אנסנו גם אישה אחרת, הרגתי שני אנשים, אנסתי שניים, ופרצתי לחמישה בתים".

העיתוי של פרסום עדויות המחבלים מגיע בזמן שבו בעולם עדיין מטילים ספק בחלק מהעדויות והראיות שנאספו על זוועות הטבח שביצע חחמאס בשבעה באוקטובר.

דובר צה"ל מסר לדיילי מייל כי "בחודשים האחרונים ראינו אינספור עדויות לאלימות האכזרית שבה השתמשו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, כולל מעשים מזעזעים של אלימות מגדרית ומינית. הודאות אלה מוכיחות כי כל ניסיון להכחיש את זוועות 7 באוקטובר ולהכפיש את העדויות של ניצולים וחטופים משוחררים הוא חלק ממסע דה-לגיטימציה לישראל ולהצדקת הטרור".

חלק מאלו המטילים ספק בנכונות ובהיקף האירועים תוקפים בין היתר עדויות ראיה של מתנדבי זק"א ואחרים שהתבררו כלא נכונים עובדתית, כדי לטעון כאילו ממשלת ישראל מבצעת מניפולציות כדי להצדיק את המלחמה. אחד המתנדבים, חיים אוטמוזגין, סיפר לYNET כי ארגון זק"א שלח כ-800 מתנדבים, שהצליחו להיכנס לקיבוצים רק כיומיים לאחר הטבח.

חיים מספר כי המתנדבים עבדו ללא הפסקה במשך שלושה ימים, עברו מבית אחד לשני כשהם עוטפים את הגופות ומציינים עליהן את מין האדם, מספר הבית וכל פרט נוסף שניתן לדלות, כל זאת בזמן שמומטר על ראשם ירי רקטות בלתי פוסק מעזה, ותוך עבודה בתנאים קשים ביותר.

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי אונס בישראל, הסבירה לסוכנות הידיעות AP: "נראה שאנשים ציפו שהתוצאות של הטבח יהיו כמו סרט. שמיד תבוא המשטרה, שהכול יהיה מאוד סטרילי ונקי. אנשים אינם מבינים את הכאוס הנורא שהתרחש באותו יום", אמרה ל-AP אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי אונס בישראל.

חלק ממטילי הספק ומבקריה של ישראל אספו עדויות של אנשי זק"א ונוספים שהתבררו כלא נכונים, כדי לטעון שממשלת ישראל "עיוותה את העובדות כדי להצדיק את המלחמה", שבה נהרגו יותר מ-35 אלף פלסטינים, לפי גורמי הבריאות בעזה. התחקיר שופך אור על הבלבול שנוצר בקרב גורמי החירום בישראל, בשל היקף הטבח שבוצע ב-7 באוקטובר. בזק"א שלחו כ-800 מתנדבים לדרום, שנכנסו לקיבוצים רק יומיים לאחר הטבח, לפי המתנדב חיים אוטמזגין.

המתנדבים, כך הוא סיפר, עבדו ללא הפסקה במשך שלושת הימים הראשונים. מלווים באנשי הצבא, הם עברו בית בית ביישובים ועטפו את הגופות שעליהן רשמו את מינו של האדם, מספר הבית בו נמצאו וכל פרט מזהה אחר. בזמן הזה, ירי רקטות מעזה עדיין חלף מעל ראשם. המתנדבים עבדו בתנאים כה קשים, שהם היו צריכים להשתמש בכל דבר שמצאו כדי להעמיס גופות, אפילו בעגלות קניות. "נראה שאנשים ציפו שהתוצאות של הטבח יהיו כמו סרט. שמיד תבוא המשטרה, שהכול יהיה מאוד סטרילי ונקי. אנשים אינם מבינים את הכאוס הנורא שהתרחש באותו יום", אמרה ל-AP אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי אונס בישראל.

תמליל חקירות של מחבלי החמאס שהתפרסם היום מצטרף למאבק החשוב על חשיפת האמת על מה שקרה בטבח, כדי להראות לעולם כולו את פניהם האמיתיים של ארגון הטרור, וכך לתרום להטיית דעת הקהל כנגדו ברחבי העולם כאשר ברקע מתנהלת התביעה בבית הדין הפלילי בהאג, המאשימה את מנהיגי המדינה שנלחמת במלחמה צודקת מאין כמוה, בפשעי מלחמה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן