איש של רוח, חלומות, וחיוכים: טל להט ז"ל

לוחם ביחידת מגלן נהרג מירי צלף במרכז העיר עזה, במסגרת תמרון כוחות צה"ל באזור. "כולו לב", ספדו לו מקורביו.

קרדיט: דובר צה"ל

היום (רביעי) בשעות הבוקר הותר לפרסום דבר מותו של טל להט, לוחם ביחידת מגלן. להט, בן 21 מכפר סבא, הותיר אחריו הורים, אחים ובת-זוג. דודו ספד לו: "טל לקח הכול בחיוך. לא שמעתי אותו אף פעם מקטר בזמן המלחמה. בשום שלב לא אמר 'קורעים את התחת', תמיד בשבילו זה בקטנה, 'אנחנו בסדר, בטוב, עם החברה'… ילד מדהים, מלא חלומות וידע להגשים את כולם. ילד משפחה… אהבת חייו הייתה צילום. רצה ללמוד ולהיות צלם צבאי. ברגע האחרון החליט ללכת על הכי קרבי שאפשר והלך למגלן. שם פרח ונהנה מכל רגע. אחד החברים הגדיר אותו הלב של הצוות. כולו לב."

רן, אביו של טל, סיפר: "המוטו העיקרי של טל ושל שאר הלוחמים בצוות שלו היה 'אנחנו בעזה כדי להחזיר את החטופים', זה הוביל אותנו כל הזמן, זה נתן משמעות לכל הלחימה והסיכון שלהם בעזה, זה הדבר שהכי דיבר אליהם…". טל נלחם במלחמה מאז יומה הראשון, כאשר ב-7 באוקטובר נאבק מול מחבלים בקיבוץ נחל עוז וסייע להציל עשרות תושבים. וכעת, נהרג טל מפגיעת צלף במרכז הרצועה – המיקום המדויק לא נמסר בידי הצבא, אך ככה"נ מדובר בשכונת צברה שבמערב העיר עזה.

יחידת מגלן משויכת לחטיבת הקומנדו, אשר משויכת באופן אורגני לאוגדה 98 – הפועלת בחודש האחרון במרחב העיר עזה, בעיקר בשכונת שג'אעיה וכעת גם באזור צברה, לא רחוק מ'מסדרון נצרים' שיצר צה"ל במרכז הרצועה. המבצע מתקדם יפה, ועד כה הושמדו בו מנהרות רבות, תשתיות הוצאו מכלל שימוש, ונהרגו מעל 100 מחבלים בהיתקלויות מול לוחמי צה"ל. הקרב על קשה שהיה על שג'אעיה במהלך חודש דצמבר (בו נהרגו מעל 10 חיילי גולני), הוא שהחליש את השכונה והביא אותה למצב הנוכחי, בו צה"ל מסוגל לתמרן בחופשיות יחסית.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן