אילת מתעוררת לחיים: התיירות הפנימית משגשגת

לאחר תקופה קשה בעקבות המלחמה, אילת חוזרת להיות יעד תיירותי מבוקש עם תפוסה גבוהה במלונות של 85%-90%.

צילום: יוסי אלוני/ פלאש90

לאחר תקופה קשה בעקבות המלחמה, בה ענף התיירות בישראל נפגע קשה, מצב הרוח הלאומי הכללי ירד, ואיתו והרצון לנפוש כמעט ונעלם – לאחרונה חוזרים הישראלים לנפוש ולהבין מחדש כיצד לחיות עם המציאות הנוכחית בתור שגרה. בעקבות כך, העיר אילת חוזרת להיות יעד תיירותי מבוקש.

כיום, העיר תוססת חיים עם תפוסה גבוהה במלונות, המגיעה ל-85%-90% – זאת עוד לפני תחילת החופש הגדול בבתי הספר היסודיים.

ניתן למנות מספר גורמים שעזרו לעיר להגיע למצב של התאוששות מהירה. בניהם עליית מחירי הטיסות לחו"ל, גל אנטישמיות ברחבי העולם שגורם לישראליים להעדיף להישאר בארץ, וסגירת אזורי תיירות בצפון הארץ עקב המתיחות בגבול לבנון. אמנם הסיבות הללו לא מעודדות במיוחד, אך לפחות במבחן התוצאה אילת זוכה לפריחה מחודשת.

ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל, מדווח על עלייה של 10%-15% בתפוסת ההצעות לעומת יוני רגיל. בנוסף, רביב צופה כי שנת 2024 תהיה משמעותית ביותר עבור תיירות הפנים, עם ביקושים גבוהים למלונות גם בחגי תשרי.

לדבריו: "2024 תהיה השנה של הישראלים. שנה של תיירות פנים. תיירות הפנים אצלנו חזקה ברמה שאני לא זוכר כדוגמתה. התחלנו את חודש יוני בתפוסה של יותר מ-80% בממוצע במלונות הרשת. כרגע, יש לנו קיץ חזק מאוד באילת. 80 אחוזי התפוסה במלונות הרשת משקפים עלייה של 10%-15% מחודש יוני רגיל"

לאור כל זאת, ישנו אתגר בפני ענף המלונאות שהוא המחסור בכוח אדם, בעיקר בשל היעדרם של כ-400 עובדים פלסטינים. אך גם לזה נמצא פתרון זמני: הענף נשען על כ-1,500 עובדים מירדן. בנוסף, משרד התיירות הודיע ​​על תוספת של לא פחות מ-2,000 תקנים לעובדים זרים ממדינות עם ניסיון בתיירות.

לסיכום, נראה כי למרות האתגרים, העיר אילת מצליחה להתאושש ולשמור על מעמדה כבירת התיירות של ישראל, כאשר התחזית נשארת אופטימית גם להמשך השנה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן