אחותו של לוחם השב"ס שנרצח בבנימין: "לא היה לו אויב אחד, שמר על התמימות שלו"

לאחר שאמש (שני) נרצח לוחם השב"ס יוחאי אבני בביתו, שהועלה באש לאחר שנדקר, במשפחה חושדים שהרקע לאומני. אחותו של אבני, ניצן סיפרה "שהיה לו את הלב הכי גדול בעולם".

יוחאי אבני ז"ל. צילום באדיבות המשפחה.

לוחם השב"ס נמצא אמש (שני) בדירתו בגבעון החדשה, כאשר הוא דקור ודירתו שרופה. צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו של הלוחם, יוחאי אבני (40).

יוחאי היה כלבן בשירות השב"ס, שנולד במושב שאר יישוב בצפון הארץ, והותיר אחריו את הוריו, יפתח ואורלי, ושלושה אחים. אחותו, ניצן, מסרה כי: "זה אסון גדול שקרה למדינה ולבן אדם הכי טוב בעולם. הוא התחיל את דרכו במג"ב ואז התגייס לשב"ס ושירת שנים רבות. סוהרים נראים אנשים קשוחים, אבל הוא לא היה כזה. הוא שמר על התמימות שלו גם כשהוא היה במקום הכי קשה וראה מחבלים ועבד עם אוכלוסייה כל כך קשה".

היה כלבן בשב"ס. צילום באדיבות המשפחה.

ניצן הוסיפה כי להערכת המשפחה, הרצח התרחש על רקע לאומני, זאת על בסיס העובדה שליוחאי "לא היה אפילו אויב אחד". אחותו סיפרה כי במשך שנים ארוכות היה קם בבוקר והולך למשמרות בשירות בתי הסוהר, וכי הוא זכה לתעודת הצטיינות לאחרונה על מסירותו.

"אני מניחה שהוא עבר תקופה קשה כמו כל אנשי כוחות הביטחון בזמן המלחמה, אבל לא שיתף אותנו בכך", אמרה ניצן. "הוא היה אדם שוחר שלום והיה כתוב לו בפייסבוק 'די למלחמות'. אני בטוחה שגם בכלא הוא נתן כבוד לכל אדם באשר הוא".

ניצן הוסיפה כי "הוא שמר על טוב הלב שלו, אין אדם אחד שהוא הכיר שלא יגיד שיש לו את הלב הכי גדול בעולם".

"בשיחה עם ידידה שלו שנפגשה איתו ממש לפני האסון הנורא, היא סיפרה לי שנקלעה לבעיה והוא עזר לה בשמחה וברוחב לב שכל כך מאפיינים אותו. הוא גם היה כלבן, והיה לו כלב צמוד בשם 'קאלו'. תמיד הייתה לו חיבה לבעלי חיים והוא עשה את זה בכזה טוב לב".

"הייתה בו תמימות יפה כזו, הוא התלהב מכל דבר, אהב את החיים והיה מחובר לטבע", ספדהן. "הוא היה חובב צילום שהתרגש מהדברים הטובים של החיים. הוא אהב לטייל בארץ וחלם לטייל בכל העולם. הוא היה איש חיובי ושמח, שהעביר את האופטימיות ושמחת החיים שלו לכל אדם שהיה בדרכו. השנה יוחאי אפילו אמר שהוא רצה להקים משפחה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן