אחוזי מתגייסים חרדים בעלייה, הוקמה פלוגת מג"ב ייעודית

בזכות עבודה מאומצת של עמותה 'נצח יהודה' מול צה"ל והמשטרה, הבטחת תנאים מתאימים למתגייסים ועליית המוטיבציה במגזר החרדי: מאות מתגייסים חרדים הגיעו לבקו"ם היום, למעלה מחצי לשירות קרבי. פלוגת מג"ב חדשה נפתחה עבור הציבור החרדי.

מתגייסים חרדים פוגשים את מפקד מג"ב. דוברות המשטרה.

הבוקר (חמישי) נרשם אירוע היסטורי מיוחד במינו, כאשר מאות צעירים חרדים הגיעו  לבקו"ם גדי להתגייס לשירות סדיר בגדוד "נצח יהודה" בחטיבת כפיר, פלוגת "תומר" בחטיבת גבעתי, פלוגת "חץ" בחטיבת הצנחנים, פלוגת הנגב בחיל האוויר, ופלוגת מג"ב חדשה שהוקמה עכשיו.

למעלה ממחצית מתוך מאות המתגייסים החרדים שהגיעו הבוקר מיועדים לשירות קרבי. נתון מרגש זה מהווה שיא של כל הזמנים במחזור גיוס סדיר חרדי לצבא.

כמו כן, כאמור, נפתחת לראשונה פלוגת מג"ב מותאמת במיוחד למגזר החרדי. פלוגה זו תהווה פריצת דרך בכל הקשור לשילוב המגזר החרדי בשירות סדיר – כעת גם במשטרה.

הפלוגה החדשה מוגדרת כפיילוט, והיא עתידה לקלוט 30 מתגייסים חרדים בגילי 18-20 מכל רחבי הארץ שביקשו לשרת כלוחמים בחיל. ככל שהפיילוט יעבור בהצלחה, תיפתח הפלוגה לגיוס שוטף של חרדים.

את ההכשרה יבצעו הטירונים במחנה תבץ בבקשעה, שם הם ישהו בנפרד מלוחמות שנמצאות בהכשרה במקום. הבסיס יאפשר רמות כשרות במטבח ובמזון המתאימות לצרכיהם. כמו כן, המתגייסים יקבלו ליווי רוחני, ובלו"ז יכלל זמן לתפילות ולשיעור תורה שבועי. בשלב הבא עתיד להיות מוקם מתחם קבע שמותאם לחרדים במחנה עופר (בדומה למקבילו הצבאי בבסיס ההכשרה של גדוד 'נצח יהודה').

מפקדי המתגייסים החרדים יהיו גברים, ובסיום ההכשרה החרדים עתידים לשרת בעוטף ירושלים למשימות מוגדרות על קו התפר. כמו כן, הם לא יתבקשו לפעול למשימות הכרוכות בחיכוך גבוה עם מפגינים בכמויות גדולות ונשים, כמו למשל הפגנות חרדים בירושלים או הפגנות המחאה בקפלן.

מפקד מג"ב, ניצב בריק יצחק, קידם בברכה את המתגייסים החדשים ואמר להם: "אנחנו מברכים על הצטרפותכם לחיל הטוב ביותר ושמחים לקלוט אתכם כלוחמים חדשים בהכשרה במג"ב. בשבעה באוקטובר לוחמי החיל הוכיחו עצמם בקרבות הירואים בבלימת מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, ומאז אנו נמצאים בתקופה ביטחונית מאתגרת ובפעילות מבצעית עצימה בכלל הגזרות".

"בימים אלו, החיל בתהליך התעצמות משמעותי והופך להיות המשמר הלאומי של מדינת ישראל, פתחנו לאחרונה חטיבות טקטיות חדשות בדרום ובצפון הארץ וזו רק ההתחלה. אני סמוך ובטוח שהשילוב שלכם כלוחמים בחיל יחזק אותנו. דעו שהבוקר פתחתם בפרק חדש בחיים ומכאן השמיים הם הגבול, כל האפשרויות פתוחות בפניכם להמשיך ולהתקדם בהמשך הדרך ואולי, בעוד כמה שנים, מישהו מכם יעמוד פה במקומי כמפקד החיל. שיהיה לכם המון הצלחה וברוכים הבאים".

שמחה פיגא, חסיד גור בן 19 מברוקלין שהגיע לישראל במיוחד להתגייס לגדוד "נצח יהודה", סיפר לערוץ 7 שהוא החליט להתגייס בעקבות פרוץ המלחמה. על התגובות שהוא קיבל הוא סיפר "המשפחה תומכת ומחבקת אבל חוששים כי היא שומעת כל יום על חיילים שנופלים. אני מרגיש תחושת שליחות ללכת ולהגן על מדינת ישראל".

בעמותת "נצח יהודה" המקדמת כבר שנים את שילוב הציבור החרדי בצה"ל הביעו את שביעות רצונם מנתוני הגיוס הנוכחי ומהעלייה הדרסטית שהתרחשה בזכות המאמצים לשילוב חרדים בצבא, בעמותה, ובמשרד הביטחון. בעמותה הסבירו כי: "הגידול שראינו בגיוס החרדים לצה"ל, הוא אפקט של עבודה קשה בקרב המגייסים, מול כל מלש"ב חרדי, העברת המסר של החשיבות בהגנה על המדינה והעם היהודי תוך שילוב של ספרא וסייפא והקפדה על כל המצוות".

יוסי לוי, מנכ"ל העמותה מסר "אנחנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם צה"ל ומשרד הביטחון לאפשר לרבים מהמגזר החרדי להשתלב בהתאמה לאורחות חייהם ע"י הקמת מסגרות חדשות כמו רובאי 03 במסגרת שלב ב', והקמת פלוגה חדשה במג"ב".

הוא הוסיף: "כשאנחנו רואים את התוצאות המרשימות, כולם מבינים שברגע שצה"ל מתאים את השירות לצורכי המגזר החרדי והדברים נעשים בשיח ובהסכמה – המספרים עולים. בחצי שנה האחרונה אמרנו בכל מסגרת אפשרית שניתן לגייס עוד חרדים לצה"ל, המדינה רק צריכה להחליט שהיא רוצה, פעלנו בשנתיים האחרונות להקים מסגרות הכנה לצה"ל כגון מסלול בצוותא בשת"פ עם עמותת חדוותא, מכינת ניצוץ באמונה וישיבת ההסדר הקרבית-חרדית נצח דוד בשת"פ עם האגף הבטחוני חברתי ועוד מסלולים איכותיים קדם צבא לנוער חרדי, מה שהשפיע על כמות ואיכות המתגייסים החרדים לצה"ל".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן