אות חיים מהשבי: אימו של מתן אנגרסט והסרטון שראתה

אמו של החייל החטוף מתן אנגרסט, שנחטף ב-7 באוקטובר, חשפה בעצרת בכיכר החטופים על הסרטון שקיבלה בו נראה בנה פונה לראש הממשלה. הסרטון לא פורסם על ידי חמאס אלא אותר ברצועה.

קרדיט: פאולינה פטימר

ענת אנגרסט, אמו של החייל החטוף מתן אנגרסט, שנחטף ב-7 באוקטובר, חשפה בעצרת בכיכר החטופים (מוצאי שבת) כי קיבלה אות חיים מבנה בסרטון שאותר ברצועת עזה.

מתן אנגרסט, בן 21, הוא בנם של ענת וחגי, אחיהם הגדול של אופיר, רועי ועדי. על פי מידע שנמסר ממטה משפחות החטופים, מתן נחטף לעזה כשהוא פצוע קשה ומחוסר הכרה לאחר שהיה בטנק של איתי חן ודניאל פרץ, שנפלו ב-7 באוקטובר וגופותיהם נחטפו לרצועה, ואיתם היה גם תומר ליבוביץ, שנפל גם הוא בקרבות.

בעצרת שהתקיימה בכיכר החטופים אמרה ענת "אני נחשבת לברת מזל בקרב משפחות החטופים, אני קיבלתי אות חיים ממתן בסרטון שחיילינו מצאו בעזה". "בסרטון נראה מתן, הבן שלי, כשהוא מישיר מבט פצוע אל המצלמה ופונה אליך, ראש הממשלה. הוא צועק: 'נתניהו, אני לא מבין איך זה קרה, אבל אני סומך עליך שתוציא אותי מפה'. כמה אכזבה, מתן, ראש הממשלה לא הוציא אותך משם, לא דיברו עליך בכלל בפעימה הראשונה ולא מדברים עליך בפעימה הבאה".

"המדינה שנלחמת עליה החליטה שאתה נשאר שם. אתה לא ילד כי אתה מעל גיל 18, לא אישה, לא קשיש ולא חולה כרוני. אתה 'רק' חייל שנלחם והיה מוכן להקריב את עצמו. אז אתה נשאר שם, במנהרות, בחושך כשאתה פצוע, מדמם, מי יודע אם עוד שורד. אני פונה אליך, ראש הממשלה נתניהו ומזכירה לך: מתן הוא חייל גיבור אבל קודם כל הוא ילד שגדל במדינת ישראל ועל ערכיה, שנתן לי את התואר אמא לפני 21 שנים. ואתה נתניהו הענקת לי את התואר אמא לילד חטוף בגיהינום לפני 9 חודשים".

חגי, אביו של מתן, אמר: "אנחנו פונים לראש הממשלה שיהיה אמיץ, ויחזיר את כל החטופים. שימשך לדבר על השלב השני של העסקה. לא להפקיר אותם שוב… הסרטון ואות החיים ממתן נתנו לנו תקווה וקצת אוויר לאורך הדרך. אבל כל יום בעזה זה תופת – צריך לעשות הכל כדי להביא עסקה כוללת. להחזיר את כולם הביתה, מיצינו".

לאחר דבריה של ענת אמא של מתן, נאמה חגית חן – אמא של איתי חן, שנפל בקרב ב-7 באוקטובר  וגופתו עדיין מוחזקת ברצועץ עזה. "כשאיתי התגייס הוא רצה לעשות צבא משמעותי. הלב שלי כאמא התפוצץ מגאווה, דאגתי לו, סמכתי עליו, סמכתי על המפקדים שלו, ביקרתי אותו בכל מקום שהציבו אותו, ניסיתי להקל עליו אבל שום דבר לא הכין אותי לסיוט שהפכו חיי ב-9 חודשים האחרונים. חייבת להיות עסקה כדי להחזיר את הגברים, להחזיר את החיילים, את אלו שבחיים ואת אלו שכבר לא. חייבת להיות עסקה על כולם, כל ה-120 חטופים!", אמרה, והוסיפה "כל עסקה חלקית תשאיר את הבנים שלנו בעזה לעד. אסור שזה יקרה, כדי שתהיה לנו מדינה, כדי שהבנים שלנו ימשיכו להגן עליה, כדי שאמא לא תפחד לשלוח את הבן שלה לצבא, כדי שאמא תדע שאם יחטפו לה את הבן המדינה תחזיר אותו ולא תשאיר אותה שבורה חסרת אמונה".

הוריו של מתן, יחד עם עם שאר משפחות החטופים, נמצאים בקשר עם הצבא והרשויות והם מלווים על ידי קצינים באופן צמוד, יחד עם זאת מאחר ומתן הוא חייל צה"ל – כל הדיונים והמשא ומתן מול חמאס נעשים מורכבים יותר, כך בכל הקשור לחיילי וחיילות צה"ל, אך בתוך החושך והאי וודאות הוריו של מתן זכו למעט אור ושבבי תקווה, מה שכל כך לא מובן מאליו במציאות המורכבת של משפחות החטופים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן