בהוראת שעה: אושרה הארכה של שלושה חודשים לחוק להוספת שנה לשירות מילואים

בהוראת שעה למשך שלושה חודשים, הממשלה אישרה היום (ראשון) את החוק להארכת שירות המילואים זאת לאחר חוות דעתה של היועמ"שית כי "יש מניעה משפטית להכביד על המשרתים מבלי לצמצם את אי השוויון".

צילום פלאש 90

אושר היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה בהוראת שעה לשלושה חודשים את הארכת החוק להארכת שירות המילואים. מחר, צפויה הקואליציה להתחיל בקידום החוק בהליך מזורז ובקשת פטור מהנחה על שולחן הכנסת, דבר שיחסוך זמן רב, והמשך קידום החוק לקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

לדברי היועמ"שית, גלי בהרב מיארה, ניתן להאריך את החוק בשלושה חודשים בלבד בטענה ש-"יש מניעה משפטית להכביד על המשרתים מבלי לצמצם את אי השוויון".

"בנסיבות אלו, מפאת הדחיפות שהוצגה על-ידי שר הביטחון בהארכת השעה לתקופה של שלושה חודשים, ועמדתו לפיה עיכוב הצעת החוק ישליך באופן ישיר ומיידי על ביטחון המדינה, ניתן להאריך את הוראת השעה לתקופה של שלושה חודשים בלבד, אשר תנוצל באופן מיידי כבר בחודש הקרוב כאמור לשם גיבוש מענים לנושא השוויון בנשיאה בנטל והוצאתם אל הפועל, בחקיקה ושלא בחקיקה" אמרה.

לפי הצעת החוק שרוצים לקדם, משרתי מילואים יהיו חייבים בשנת שירות מילואים נוספת עד לגיל 41 במקום 40 כיום, וקצינים שכיום אמורים לסיים את השירות הצבאי עד גיל 45 ימשיכו גם הם לשנה נוספת עד לגיל 46. החוק יאפשר את הארכת הגיל עד לחודש ספטמבר.

ו"ר הוועדה יולי אדלשטיין מוביל ישיבת ועדת ביטחון וחוץ בכנסת, הפרלמנט הישראלי בירושלים ב-28 במאי 2024.
צילום חיים גולדברג/פלאש90

יו"ר ועדת חוץ וביטחון יולי אדלשטיין אמר כי "השיקול המרכזי יהיה מתן מענה אמיתי ומדויק לצורכי צה"ל ושל צורכי הביטחון של ישראל", אך יש הטוענים כי החוק מהווה הכבדה בנטל בכך שמאריכים את השירות לאלה שכבר תורמים במקום לגיס אוכלוסיות נוספות כגון את החרדים.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן