אופס: היועמ"שית ביקשה להגיש תצהיר אך הממשלה כבר הקדימה אותה

היועמ"שית ביקשה להגיש לבית המשפט העליון תצהיר משלים המשקף את עמדתה המשפטית של הממשלה בנוגע לעתירות נגד חוק הגיוס. הבעיה - הממשלה כבר הגישה תצהיר מטעמה בנושא.

קרדיט: תומר יעקובסון

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, פנתה אמש (שני) לבית המשפט העליון בבקשה להגיש תצהיר משלים מטעמה בנוגע לעתירות נגד חוק הגיוס, זאת בכדי להציג "תמונה מלאה ועדכנית" של עמדת הממשלה בטרם הדיון שצפוי להתקיים בנושא בבג"צ ביום ראשון.

הבעיה היחידה – מסתבר שהבקשה הוגשה לאחר שהממשלה כבר הגישה תצהיר משלה בנושא – באמצעות עורך דין אחר.

בבקשה שהגישה לבית המשפט הבהירה היועמ"שית כי היא תצטרך יומיים להגשת התצהיר מטעם המדינה. אולם, עו"ד דורון טאובמן, המייצג את הממשלה, הגיב לבקשה ואמר כי היא הוגשה בשם "המדינה" בטעות.

לדברי עו"ד טאובמן, לפי עמדת היועצת המשפטית עצמה ייצוג המדינה התפצל: שרי הממשלה החתומים על התצהיר המקורי, מיוצגים לחוד באמצעות משרדו של טאובמן; ואילו שאר משרדי הממשלה, ויתר גופי המדינה הרלוונטים, בראשם משרד הביטחון, צה"ל ומשרד החינוך מיוצגים על ידי פרקליטות המדינה (הכוללת את משרד היועמ"שית).

טאובמן סיכם: "בנסיבות אלו ובכל הכבוד הראוי, הבקשה מוגשת בשם המשיבים הרלוונטיים מטעם המדינה והיא איננה בקשה בשם "המדינה". נא לתקן את נוסח הבקשה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן