אברי גלעד: טרם נתתי לילדיי טלפון חכם

איש התקשורת אברי גלעד השתתף בכנס של ארגון "לוקחים אחריות" שנערך אמש (שלישי) בנושא התמודדות עם אתגרי המסכים בבית בחופש. במהלך הכנס, חשף גלעד כי טרם העניק לילדיו טלפון חכם.

קרדיט: מיכה לובטון, ויקיפדיה

הכנס, שהתקיים בסגנון הרצאות TED, כלל מגוון מומחים בתחום והתמקד בסוגיות הקשורות לשימוש במסכים, במדיה וברשתות חברתיות בקרב ילדים ובני נוער. קהל היעד העיקרי היה הורים המתמודדים עם אתגרים אלו והשפעותיהם על ילדיהם.

את הכנס פתחה ד"ר נאוה כהן-אביגדור, העומדת בראש המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת – מוקד 105. כהן-אביגדור הדגישה את חשיבות השמירה וההגנה על ילדים מפני פגעי הרשת.

השתתפותו של גלעד בכנס עוררה עניין רב, הן בשל מעמדו הציבורי והן בשל גישתו הייחודית לנושא. גלעד, אב לשתי בנות, ידוע בגישתו הביקורתית כלפי השימוש המופרז במסכים בקרב ילדים ובני נוער.

"אני עוד לא נתתי לילדות שלי סמארטפון, ככל שניתן לדחות את זה – עדיף." אמר איש התקשורת במהלך הכנס. חשיפתו של גלעד בנוגע לילדיו עוררה דיון ציבורי רחב בנושא. רבים מהמגיבים הביעו תמיכה בגישתו, תוך שיתוף בחוויותיהם האישיות כהורים. אחרים הביעו דעות שונות, תוך הדגשת חשיבות האיזון וההדרכה ההורית בנושא.

freepik

בנוסף לגלעד, גם אשת התקשורת הדתייה סיון רהב מאיר לקחה חלק בטקס ודיברה על הכיוון החיובי אליו צריך לקחת את עניין המסכים בבית.

לאחר דבריה של רהב-מאיר, נטל את רשות הדיבור סער חלק, סמנכ"ל ארגון לוקחים אחריות, שאמר: "הכנס אתמול הוא המשך ישיר של עשייה יחד עם עשרות אלפי הורים שכבר נעזרים בכלים שהארגון מעניק כדי לדעת כיצד לנהל נכון את השימוש במסכים ובמדיה. אנחנו פועלים כל העת לקדם אורח חיים מאוזן ובריא בעידן הדיגיטלי, מול ההורים וגם בזירה הממשלתית".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן